System Solato


SOLATO to system dostępu do kotłów, pomp ciepła, wymienników solarnych oraz innych urządzeń systemu grzewczego takich jak np. regulator pokojowy czy regulatory mieszaczy.

SOLATO działa z urządzeniami produkowanymi przez firmę COMPIT, producenta elektroniki i automatyki dla urządzeń grzewczych. SOLATO komunikuje się poprzez sieć systemu COMPIT "C14", tak wiec może być zastosowany w instalacjach które posiadają urządzenia firmy COMPIT zgodne z "C14"".

Aby można było korzystać z systemu SOLATO, należy dołączyć do regulatora głównego, np. regulatora kotła specjalną bramkę łączącą sieć wewnętrzną regulatorów COMPIT "C14" z internetem.Dostęp do systemu, obsługa urządzeń

NIE, dostęp do systemu realizowany jest wyłaczenie poprzez przegladarkę internetową. Nie wymagana jest jaka kolwiek instalacja dodatkowych aplikacji. Wystarczy jakiekolwiek urządzenie z nowoczesną przegladarka internetową.

Wszystkie urządzenie wyposarzone w nowoczesną przeglądarkę:
  • Telefony komórkowe typu "Smartfon", czyli posiadające nowoczene przgladarki internetowe.
  • Tablety
  • Komputery stacjonarne, laptopy bez względy na system operacyjny
  • Nowoczene telewizory, czyli "Smart TV"

Tak, jest dostępna demonstracji dostępu do systemu pod adresem: http://demo.solato.plSprawy techniczne dotyczące połączenia i internetu

Nie. System NIE wymaga stałego adresu IP. Dostęp realizaowany jest poprzez dedykowany serwer działający w internecie. Bramka zainstalowana w domu, sama łączy się z tym serwerem.

NIE. System działa jako klient, tak samo jak przeglądarka czy inne aplikacje internetowe, np Skype. I podobnie jak i one, działa bez dodatkowych konfiguracji.

  • System wymaga podłączenia bramki do internetu poprzez łącze kablowe, kablem typu "skrętka" zakończonego wtykiem RJ45. Bramkę łączy się to domowej sieci internetowej, czyli do urządzenia typu "ruter" lub "switch"
  • Bramka, za względu na brak wyświetlacza, używa protokołu DHCP w celu nawiązania połaczenia z domową siecią internetową. Tak wieć, protokół DHCP musi działać w domowej sieci.

TAK. Zarówno połaczenie bramki z serwerem, jak i połączenie poprzez przeglądarkę są szyfrowane i zabezpieczone przed ingerencją.